محرک یا مخرب؟!

سلام 

این روزها تب و تاب آموزش خواندن و نوشتن پیش از سن دبستان خیلی بین والدین افتاده، انواع و اقسام متد و روش ها ر  به کار می برند که بچه ها قبل از سنین مدرسه بتونن بخونن و بنویسن و این خودکشی ها رو هم می گذارند به پای هوش بچه شون. ما که بخیل نیستیم،  باشه بچه های شما باهوش! ما نمی خواهیم بچه مون نخبه باشه، کسی مشکلی داره؟!

چند وقت پیش پانیسا به تبلیغ تلویزیونی بسته ی محرک ذهنی بیبی انیشتین علاقه و توجه نشون داد، همین باعث شد که ما هم برایش بیبی انیشتین بخریم، نه به هوای آموزش صرفا جهت سرگرمی، نشون به اون نشون که فلش کارتهای آموزشی اش رو هم باز نکردیم حتی، فقط سی دی هایش رو برایش می گذاریم به جای کارتونهای با دوبله ی وحشتناکی که این روزها به وفور یافت میشه!

تا اینجا که مشکلی نیست، فقط  چند وقت پیش متوجه شدم توی این سی دی هه میگه : آقا گاوه به ما شیر میده!!

اصلا شالوده ی باورهام بهم ریخته!

این محرک ذهن کودک است یا مخرب ذهن مادر بچه؟!

پ . ن 1 : بعد میگن خرید غیر حضوری بکنید! بیست روز بعد از تماس با شماره ای که توی تبلیغ اعلام می کند و انتظار برای رسیدن پیک انصراف دادیم، سهیلا همون بسته ی بیبی انیشتین رو برای دختری از تیراژه با نصف قیمت برای دختری خرید!

پ . ن 2 : من تصور می کردم هر کدوم از سی دی ها آهنگ جداگانه ای داشته باشه ولی فهمیدم فقط یکی از سی دی ها یه آهنگ شاد کودکانه داره که همون هم توی تبلیغ تلویزیونی اش هست، یعنی اینقدر این سی دی رو دیدیم بیچاره شدیم ها!

 

/ 3 نظر / 31 بازدید
آموزش مپ

مطلبي زيبايي بود. موفق باشيد. [قلب][قلب][قلب]

نیره

دزدی که شاخ و دم نداره

در دوردست‌ها

آموزش کودک یکی شاید از سخت ترین مباحث باشی گاهی با خودم میگم انقدر حساسیت واقعا لازمه شاید داریم به خودمون سخت میگیرم چند خط بالا ربطی به نوشته ت نداشت. کیفیت برنامه ها ی کودک و ابزارهای کمک آموزشی خیلی پایین اومده. دلیل اصلیش فکر میکنم این باشه که پشت همه این ها عشق به بچه ها نیست انگیزه های مادی و به چنپ آوردن بازار نیروی محرکه این عوامل مخربه