حقوق زنان

سلام 

امروز هشتم مارس است و روز جهانی زن، هم امروز هم پست نون.سین جان موجب شد تا این پست رو بنویسم.

1. کاسه کوزه رو سر اسلام نشکنیم، زنان پیش از ظهور اسلام مثل کالا بین پدر و شوهر خرید و فروش می شدند، بعد از ظهور دین اولین قدم برداشته شد تا زن از کالا بودن در بیاد با یه حکم ساده، پول رو به پدر زن ندید به خودش بدید بهش هم بگید مهریه، شما که پول خرج می کنید بذارید با پول شما یک گام در جهت استقلال مالی زنان برداشته شود، یک سرمایه ای به زن بدید، ارث، دیه و ... بذارید بعد از قرنها مردسالار بودن اقتصاد یه کم زنانه هم بشه.خودتون هم کم کم  راحت میشید، منطقی نیست واسه تامین نیاز ساده تون از صبح تا شب سگ دو بزنید که زنانتان تا لنگ ظهر بخوابند!

2. غرب بعد از ورود زنان به بازار کار زمزمه ی برابری رو شنید، ظرف دو قرن به چنان پیشرفت بزرگی رسید که الآن مردان خانه دار دارد!  یعنی موقعیت شغلی بهتر از آن زن است واسه همین مرد می نشیند و خانه داری می کند و از بچه نگهداری می کند و کسی بهش نمیگه زن ذلیل! زنش میره و پول درمیارد و هزینه هایش رو میده ولی اگه یکی بکشدش دیه اش نصف نیست! چون نان آور نبوده!

اسلام گام های اول رو برداشته و بعد خدا تاکید کرده پیامبر دیگری در کار نیست حالا به بعد خودتونید و عقل خودتون، آخه آدم عاقل زندگی تغییر می کنه، تو هنوز به دخترت نصف پسرت ارث میدی؟ تو هنوز فکر می کنی چون خرجش رو میدی می تونی با زنت مثل یه ... برخورد کنی؟ خوب اگه خواسته ات اینه چرا زن می گیری؟ این همه زن ... که به ازای پول هر کاری برات می کنن!

3. اگه اسلام حضانت بچه رو به پدر واگذار کرد، اگه اجازه 4 ازدواج به مرد داد نه به این خاطر که تبعیض قائل بشه، خواست به ولنگاری و بی قیدی بشر اون زمان افسار بزنه، اگه می خواهیم فساد تو جامعه ی امروز کم بشه در نظر بگیریم زن بی شوهر با بچه خیلی سخت تر دنبال فساد میره تا زن بی شوهر و بی بچه! آقا اون وقت شما هنوز دنبال زن دومی؟! درکت از دین من رو کشته!

4. با محدود کردن رشته های دانشگاهی دختران نبود که غرب به پیشرفت تکنولوژی رسید! با ایجاد فرصت برابر در مشاغل و میدان دادن به زنان بود.

5. ترکیه و ایران هم زمان شروع به نوسازی کردند، در ترکیه آتا تورک و ایران رضا شاه پا به عرصه تغییرات گذاشتند، فقط خیانتهای رضا خان رو نگیم خدماتش رو هم بگیم، مدارس امروزی، جاده ها، حرم امام رضا، یکسان سازی قیمت ها، نامگذاری کشور، سرکوب شورش ها و ... الآن ترکیه میاد سریال می سازه گناه فاطما گل چیه؟ یا همون فاطماگل، که به زنان آموزش بده اگه کسی بهتون دست اندازی کرد، نترسید داد بزنید بذارید صداتونو همه بشنوند،  شما مقصر نیستید که شرمنده باشید! بعد ما هم فیلم می سازیم هیس! دختر ها فریاد نمی زنند!

 

/ 8 نظر / 25 بازدید
نرگس

با سلام ودرود و عرض تسلیت ایام فاطمیه وب خوبی دارین انشاالله زیر سایه خداوند متعال موفق وپیروز باشید به وب منم که با موضوع مباحث تخصصی درباره ی سایتهای همسریابیه سری بزنید ودر ضمن اگه لطف کنیدووبلاگ منوبا عنوان سایت همسریابی یا همسر یابی لینک کنید ممنون میشم ومن هم شما رو لینک خواهم کرد با ایمیل درارتباطیم یا علی""

نیره

خوب بود و منصفانه فاطما گل رو ندیدم به نظرم پیام اون فیلم هیس هم این بود که دخترها باید فراد بزنن به سکوت اعتراض کرده بود

نیره

http://www.ladolcevia.blogfa.com/

نیره

یه اصطلاحی هست به اسم فقه پویای شیعه که فقط اصطلاحه کارش این باید باشه که با تغیرات روز بتونه قوانین جدید فقهی استنباط کنه اون وقت آقایون هنوز تیو ندیدن دروازه شهر برای خوردن روزه گیر کردن عملا هیچ گونه پویایی نداره!!!

مریم

+ [خرخون]

مریم

مرسی

مریم

چرا بهار و رضا م و رهگذر نیستن؟؟[ناراحت]

مازیار

یک شاخه رز، یک شعر، یک لیوان چایی آنقدر اینجا می نشینم تا بیایی